KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14024069
nr 1402 4069
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Bilskrot. Signerad, daterad 81. Mixed media, torrnål / akvarell. Bladets mått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: ca 51x42 cm
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:59:04
6/6 18:55:17
Ulf Wahlberg
Läs mer om Ulf Wahlberg